Bu yazımızda tüm dünyanın tanıdığı ünlü oyuncular hakkında en büyük hayranlarının dahi bazılarını bilmediği gerçekleri sizin için derledik. Dünya starları sizleri şaşırtacak.

 

Brad Pitt’in “Tibet’te Yedi Yıl” filmindeki rolü nedeniyle Çin’e girmesi yasaklandı.

 

Tommy Lee Jones ve Al Gore, Harvard’daki ilk yıllarında oda arkadaşıydı.

 

Richard Gere, Massachusetts Üniversitesi’nde okuma hakkını jimnastik bursu alarak elde etmişti.

 

Michael Jackson’ın Billie Jean klibi MTV’de yayınlan ilk siyahi şarkıcı video klibi oldu.

 

Julia Roberts, sinema tarihinin en çok para kazanan aktrisidir. Julia Roberts, çekimlerden önce makyaj yapılırken sırtüstü yatarmış. Sinirlendiğinde Julia Roberts’ın sadece sol gözünden yaş gelir.

 

George Clooney, asla evlenmeyeceğini ve çocuk sahibi olamayacağını ilan etti.

 

Bugün de çeşitli tarikatlar ile beraber ismi anılan Tom Cruise bir zamanlar papaz okuluna kayıt yaptırmıştı. Ancak okulda bir yıl okuduktan sonra ayrıldığı için papaz olma amacına ulaşamadı. Ayrıca Tom Cruise’e yedi yaşındayken disleksi (öğrenme bozukluğu) teşhisi kondu. Scientology’nin Cruise’e bu durumdan kurtulmasına yardım ettiği iddia ediliyor.

En uzun Oscar kabul konuşması 1942 yılında Bayan Miniver’deki rolü için ödüle layık görülen Greer Garson tarafından yapıldı ve bir saat sürdü.

 

Nicole Kidman’ın en korktuğu hayvan: kelebekler.

 

MGS yıldızı Spencer Tracy 1937’de Şefler Cesaretli ve 1938’de Boys Kasabası filmlerindeki rolleri için art arda iki defa En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandı.

Arka arkaya iki kere Oscar alan bir diğer oyuncu ise Tom Hanks’dir. 1993’te Philadelphia’da Oscar alan oyuncu hemen ertesi sene Forrest Gump filmindeki muhteşem performansı ile Oscar almaya hak kazandı.

 

Demi Moore, çocukluğunda gözünde bulunan şaşılığın giderilmesi için girdiği ameliyatta sol gözünü kaybetti ve halen tek gözü görmekte.

Christina Ricci’ye kariyerinde iki kere Leonardo DiCaprio ile karşılıklı oynamak üzere kast aşamasında şans verildi. Romeo ve Juliet’te Juliet rolünü ve Titanic’te Rose rolünü başka aktrislere kaptırdı.

 

Zsa Zsa Gabor  tam 9 kez evlenerek, en çok evlenen kadın ünlülerin listesini başında gelmektedir. Kendisi aynı zamanda Paris Hilton’un büyük halasıdır.

 

Jimi Hendrix, Janis Joplin, Kurt Cobain ve Jim Morrison.. Hepsi hızlı yaşadı genç öldüler. Tüm bu efsane ünlüler öldüklerinde 27 yaşındaydı.

 

1971 filmi Dirty Harry’nin başrolü için başlangıçta Frank Sinatra düşünülmüştü. Sinatra tarafından kabul edilmeyen rol, Clint Eastwood’dan önce John Wayne’e, ardından da Paul Newman’a teklif edildi.

Gişe rekortmeni Terminatör filminde Terminatör rolü için O.J. Simpson düşünülmüştü. Ancak yapımcılar seyircinin onu ciddiye almayacağını düşündükleri için Simpson’ın yerine Arnold Schwarzenegger’e rolü verdiler.

 

Marlon Brando’nun oğlu Christian Brando sarhoşken, hamile olan zihinsel engelli ablasının erkek arkadaşını öldürdü 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Oprah Winfrey’in yapım şirketi, Oprah’ın tersten okunuşu olan Harpo’dur.

 

Hem oyuncu hem yazar olan Matt Damon, ergenlik döneminde bir kaldırım dansçısı olarak harçlığını kazandı.

 

Jamie Lee Curtis, plastik cerrahinin onu garip gösterdiğini ve estetik ameliyatın şimdiye kadar yaptığı en kötü şey olduğunu iddia ediyor.

 

Efsane gitarist Eric Clapton, annesinin kız kardeşi olduğunu zannederek büyüdü.

 

Jack Nicholson 37 yaşında hep kız kardeşi olduğunu zannettiği kadının aslında annesi olduğunu öğrendi.

 

Orijinal Star Wars üçlemesinin Wedge oyuncusu ünlü bir yeğene sahip: aktör Ewan McGregor, yeni Star Wars filminde genç Obi-Wan’ı canlandırıyor.

 

60’ların efsane rock topluluklarından The Doors’un Jim Morrison’ı sahnede tutuklanan ilk rock yıldızıydı.

 

Grey’s Anatomy yıldızı Patrick Dempsey, kariyerine tek tekerlekli bisiklet süren bir palyaço olarak başladı.

 

Sean Connery oynadığı tüm James Bond filmlerinde peruk takıyordu.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here